P1030859

IV GMINNY KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ ‘ WE ARE THE MUSIC 2017’

18 maja 2017r. odbył się Gminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej ‘We are the Music’ pod honorowym patronatem Wójta Gminy Frysztak – pana Jana Ziarnika. To już czwarta edycja konkursu, który  został  zorganizowany przez Gimnazjum Publiczne nr 1 oraz Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku.

 Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych (od kl. IV do VI) oraz gimnazjów z gminy Frysztak. W tym roku wzięło udział łącznie 28 uczestników z Cieszyny, Glinika Górnego, Gogołowa, Lubli, Stępiny oraz Frysztaka

Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli muzyki oraz języka angielskiego z całej gminy, propagowana  jest kultura muzyczna wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie mają możliwość zaprezentować zarówno swoje umiejętności wokalne, jak i językowe.

Tegoroczny konkurs został uroczyście otworzony przez dyrektora gimnazjum, pana Janusza Czekajowskiego. Z kolei laureatka poprzedniej edycji konkursu, Kinga Frączek, wykonała utwór zatytułowany ‘Stay’.

Uczestnicy oceniani byli przez jury w składzie: pan Janusz Czekajowski– przewodniczący, pani Beata Godek, pani Agnieszka Bradlińska-Stefanik oraz przedstawicielka uczniów- Julia Piasecka.

A oto lista zwycięzców:

- szkoły podstawowe

I miejsce –Karolina Winiarska ze Szkoły Podstawowej we Frysztaku,

II miejsce – Nikoleta Kliś ze Szkoły Podstawowej we Frysztaku,

III miejsce – Hubert Kudłacz z Zespołu Szkół w Stępinie.

Wyróżnienia otrzymali:  Amelia Wiśniowska ze Szkoły Podstawowej w Cieszynie, Karolina Jedziniak ze Szkoły Podstawowej w  Gliniku    Górnym,  Małgorzata Wojnarowska z Zespołu Szkół w Stępinie, Kornelia Lejkowska z Zespołu Szkół w Gogołowie, Aleksandra Baran ze Szkoły Podstawowej we Frysztaku, Szymon Czech ze Szkoły Podstawowej we Frysztaku.

 -szkoły gimnazjalne

I miejsce - Łucja Szopa z Gimnazjum Publicznego nr 1 we Frysztaku

II miejsce – Ilaria Muszyńska z Gimnazjum Publicznego nr 1 we Frysztaku,

III miejsce – Lidia Lampara z Zespołu Szkół w Gogołowie

Wyróżnienia trafiły do Weroniki Lejkowskiej z Zespołu Szkół w Lubli oraz Emanuelii Muszyńskiej z Gimnazjum Publicznego nr 1 we Frysztaku

Publiczność również oceniała występy uczniów. Nagroda Publiczności została przyznana Łucji Szopie z Frysztaka oraz  Sylwii Janik ze Stępiny.

Dziękujemy bardzo sponsorom, dzięki którym impreza mogła być zorganizowana. Podziękowania kierujemy do:

pana Jana Ziarnika – Wójta Gminy Frysztak oraz pana Tomasza Chmury z Przedsiębiorstwa Wielobranżowego ‘Tara’.

Serdecznie DZIĘKUJEMY wszyst­kim uczest­ni­kom …
Do zoba­cze­nia w przy­szłym roku :)