Historia naszej szkoły

Istnienie Gimnazjum Publicznego we Frysztaku stało się faktem. Uroczystość inauguracji roku szkolnego 1999/2000 odbyła się 1 września 1999 r. Pierwszy dzwonek poprzedzony był Mszą św. i uroczystością oficjalną. Weszliśmy w strukturę zreformowanej polskiej szkoły! Jesteśmy pełni optymizmu.

Spotkanie z rodzicami

Dnia 6 października w Gimnazjum odbyło się spotkanie z rodzicami. Konsultowano plan wychowawczy szkoły. Każdy rodzic zapoznał się z punktowym systemem oceniania na poszczególnych przedmiotach. Wychowawcy przekazali rodzicom klas: Ia, Ib, Ic, Id, Ie, ustne zaproszenie na uroczystość ślubowania.

Uczniowie Gimnazjum uroczyście składali ślubowanie 18 października o godz. 13.00.

Tekst ślubowania:

MY – UCZENNICE I UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH GIMNAZJUM 
 PUBLICZNEGO WE FRYSZTAKU PRZYRZEKAMY:
 -DĄŻYĆ DO ROZWOJU SWOICH CHARAKTERÓW I UMYSŁÓW,
 -SENS ŻYCIA I WŁASNE SZCZĘŚCIE ŁĄCZYĆ Z DOBREM NARODU I OJCZYZNY,
 -STRZEC HONORU SZKOŁY, DBAĆ O JEJ DOBRE IMIĘ I POSTĘPOWAĆ TAK BY MOGŁA BYĆ Z NAS DUMNA.
 -PRZYRZEKAMY.
 -TAK NAM DOPOMÓŻ BÓG.
2459
Historyczne ślubowanie Frysztackich gimnazjalistów.

Rocznica Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada

Z tej okazji we Frysztaku odbyła się patriotyczna uroczystość o zasięgu powiatowym. Rozpoczęła ją msza święta odprawiona w kościele parafialnym. W Gminnym Ośrodku Kultury miała miejsce uroczysta akademia. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Strzyżowie, Urzędu Gminy we Frysztaku, posłowie na Sejm RP – Józef Górny i Adam Śnieżek, delegaci zakładów pracy, społeczeństwo Frysztaka i młodzież szkolna. Część artystyczna to pieśni miejscowego chóru, montaż słowno-muzyczny przygotowany przez młodzież gimnazjum, wiązanka melodii żołnierskich zagranych przez orkiestrę strażacką. Ta uroczystość była dla wszystkich wspaniałą lekcją historii, głęboką chwilą refleksji nad tym, jak wielką ofiarą okupiona jest wolna, demokratyczna, samorządna Polska.

„Trzynastego nawet w grudniu jest wiosna…”

Spełniają się nasze marzenia – GIMNAZJUM PUBLICZNE WE FRYSZTAKU MA SALĘ KOMPUTEROWĄ Z WYPOSAŻENIEM!

W uroczystości otwarcia sali komputerowej uczestniczyli zaproszeni goście. Salę komputerową poświęcił ksiądz dziekan Stanisław Tomaszek.
W uroczystości otwarcia sali komputerowej uczestniczyli zaproszeni goście. Salę komputerową poświęcił ksiądz dziekan Stanisław Tomaszek.

„Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem…” Rozśpiewało się kolędą Gimnazjum w języku polskim, angielskim, niemieckim. Ewangelia, opłatek, życzenia – zdrowia, zwykłego ludzkiego szczęścia. Życzenia skierowane do pracowników szkoły, uczniów, rodziców. Biały obrus, wspólny stół. To szkolny opłatek w Gimnazjum dn. 22.12.1999r.

Herzlich willkommen In Frysztak

I któż by pomyślał, że w takiej małej miejscowości i w tak nowym Gimnazjum podpisana zostanie taka niecodzienna międzynarodowa umowa: PARTNERSKA WYMIANA SZKÓŁ: Gimnazjum Publiczne we Frysztaku i Realschule w Bad Iburg.

Przygotowania do tego wydarzenia trwały długo. Udało się nam nawiązać kontakt ze szkołą w południowej Saksonii, a efektem korespondencji był przyjazd nauczycieli z Bad Iburga do Frysztaka. Pani Angelika Moris i pan Reiner Mark przybyli do Polski 31.01.2000r.

Dnia 02.02.2000r. goście spotkali się z Gronem Pedagogicznym w naszej szkole. Chwila podpisania umowy z partnerską szkołą z Bad Iburga była bardzo uroczysta. We wrześniu 2000 roku grupa gimnazjalistów z Frysztaka pojedzie do Bad Iburga, a potem ich niemieccy koledzy zawitają u nas we Frysztaku. Myślimy, że nasza współpraca będzie owocna.

I Bal Gimnazjalisty

Odbył się 19.02.2000r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury we Frysztaku.

Odbył się 19.02.2000r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury we Frysztaku.

Wspaniała zabawa!

 Wycieczki, wycieczki, a koniec roku „za pasem”

Jedna z niezapomnianych wycieczek, która odbyła się w pierwszym roku istnienia Gimnazjum to BIESZCZADY. Była to wycieczka integracyjna klas Ia, Ib, Id. Czas trwania: 2 dni.

Liczba uczestników: 41 osób.
Trasa: Frysztak – Ustrzyki Górne.
Rajd pieszy: Szeroki Wierch

Tym wesoło! Im wyżej, tym ciekawiej.
Tym wesoło! Im wyżej, tym ciekawiej.

23.06.2000r.

 Dobrnęliśmy szczęśliwie do końca roku szkolnego. Dziś finał o godzinie 17.00. Uroczystość przednia – zaproszeni goście, rodzice, kwiaty, uśmiechy i życzenia. 26 ŚWIADECT „Z PASKIEM” i NAGRODY!

Oto laureaci Konkursu Matematycznego.
Oto laureaci Konkursu Matematycznego.
Laureaci konkursu „Europa w szkole” - etapu wojewódzkiego. 
Laureaci konkursu „Europa w szkole” – etapu wojewódzkiego.

Kolejny dzwonek obwieścił Nowy rok szkolny 2000/2001

Uroczysta inauguracja nastąpiła 1 września. Msza św. odprawiona została przez księdza Jana Wojciechowskiego, który w bieżącym roku będzie katechetą w gimnazjum. W uroczystości szkolnej uczestniczyli: Wójt Gminy Frysztak mgr inż. Jan Ziarnik oraz przedstawiciele Rady Rodziców, Grono Pedagogiczne i młodzież, w tym 199 Pierwszoklasistów.

Pan dyrektor mgr Zdzisław Sarna wygłosił przemówienie powitalne, wychowawcy spotkali się w klasach z wychowankami.
Z optymizmem czekamy na to, co nam przyniesie nowy rok szkolny.

Bad – Iburg czyli o wyprawie Frysztackich gimnazjalistów do niemieckiego miasta Bad – Iburg

Dnia 9.09.2000 r. spod budynku Gimnazjum we Frysztaku wyjechała 14 – osobowa grupa młodzieży do Niemiec.

Siedem dni w południowej Saksonii – wspólne z Niemcami wycieczki, kurs tańca, a przede wszystkim pobyt w niemieckich rodzinach – stało się udziałem naszej młodzieży w ramach programu partnerskiej wymiany szkół pomiędzy Realschule w Bad – Iburgu a Gimnazjum Publicznym we Frysztaku.
Opiekę pedagogiczną nad uczniami sprawowały nauczycielki j. niemieckiego:
p. Marta Zawisza i p. Lidia Czaja.
Opiekunowie ze strony niemieckiej to:
p. Angelika Mariss i p. Reiner Mark.
Dyrektor Gimnazjum Zdzisław Sarna uzyskał środki finansowe z fundacji Teutsch – Polnisches Jugendwerk w Warszawie na pokrycie kosztów podróży i ubezpieczenia. Młodzież miała wspaniałą okazję doskonalić język niemiecki.